Карл-Антъни Таунс най-после „намери“ стрелбата си, като вкара 9 от 13 опита от игра и завърши с 25 точки, от които 20 през второто полувреме, а Минесота измъкна 105:100 срещу Далас като гост, за да вземе първа победа в серията.

Антъни Едуардс добави 29 точки, 10 борби и 9 асистенции за Вълците, които се връщат у дома за мач №5 при изоставане  от 1-3 във финала на Западната конференция в НБА.

Лука Дончич се отчете с 28 точки, 15 борби и 10 асистенции за домакините, а Кайри Ървинг добави 16 точки, но двете звезди на Маверикс реализираха едва 13 от 39 изстрела от игра.

„Загубихме заради мен. Просто не дадох достатъчна енергия. Те спечелиха един мач, а ние трябва да мислим за следващия“ заяви Дончич, чийто тим не успя да използва това, че Таунс направи 5-ия си фаул още в средата на третата  четвърт.

Именно 2 поредни тройки на КАТ дадоха аванс от 95:90 на Вълците в средата на последния период, който този път те не изпуснаха. Далас направи твърде много пропуски, като Антъни Едуардс реализира за 100:92 от средно разстояние.

Тексасци отговориха с 5 поредни точки, но Едуардс вкара дълги 2 за 102:97 39 секунди преди края. След грешка на Ървинг Майк Конли вкара веднъж от линията, а след като Дончич наниза тройка с фаул, той пропусна наказателния, но Наз Рийд веднага отбеляза и Минесота затвори мача.

Победителите стреляха над 52% от игра, докато Далас бе само 42%, което нямаше как да не се отрази.