Германия отново е европейски шампион по баскетбол. В епичен финал Бундестимът надви Турция с 88:83, за да триумфира с титлата за втори път след 1993-а.
Сблъсъкът предложи 15 смени на водачеството и 11 равенства, като бе решен в края от малки детайли, а опитът на победителите и невероятната им стрелба отдалеч им донесоха успеха.
Турците започнаха ударно, като с добро движение на топката вкараха 3 бързи тройки и поведоха с 13:2 за по-малко от 3 минути игра.
След прекъсването обаче германците бързо се окопитиха и не само че изравниха при 14:14, но и поведоха с 24:22 след първите 10 минути.
В началото на вторите те дръпнаха с 6, но Шенгюн се започна да атакува, натрупвайки 15 точки и тимът му направи обрат до 46:40 на полувремето.
Лидерът на комшиите обаче увисна с 3 нарушения. От другата страна Франц Вагнер натрупа 16 точки до паузата, но пък германците бяха с 8 грешки срещу само 3 на опонента, при средно 9,4 предадени топки за тях в надпреварата.
След това мачът продължи равностойно, въпреки че турците бяха с предимство през повечето време. Германците обаче отговаряха с тройки, а и Денис Шрьодер се разигра.
Турците водеха със 76:71 и пропуснаха 2 атаки, за да увеличат още аванса си в средата на последната част, което се оказа ключово, защото Обст и Бонга вкараха поредни тройки.
Все пак всичко трябваше да се реши в последната минута и половина. Ларкин вкара за 83:82, но Шрьодер веднага отговори. Последва странен пропуск на Шенгюн под коша, а след борба в атака на Бонга, Шрьодер вкара от средна дистанция 19 секунди преди края.
Турците не изиграха добре последна атака, при която Ларкин отклони за Шенгюн, а той не стреля от добра позиция и пропусна, след което Шрьодер реши всичко от линията.
Гардът завърши с дабъл-дабъл от 16 точки и 12 асистенции и логично бе избран за МВП на турнира. Героят на мача обаче бе Айзък Бонга с 20 точки, 5 борби и 3 асистенции в двубоя, като той, Тристан да Силва и Андреас Обст стреляха невероятно отдалеч – 10 от 12.
Общата успеваемост също бе невероятна – 14 от 26, което бе и в основата на победата. Шенгюн водеше Турция с 28, а Джеди Осман добави 23. Въпреки загубата обаче, турците направиха фантастичен турнир и бъдещето изглежда светло за тях.







От детска мечта до битка с огъня: Историята на един български огнеборец
Нова формула за минималната заплата може да замени сегашния механизъм (ВИДЕО)
Държавата с нов план за археологическите обекти по примера на Италия и Гърция
Радев свика институциите след убийството в Пловдив, готвят мерки срещу детската престъпност
Заради Иран: Тръмп използвал Air Force One като примамка, камион го откарал до таен самолет ВИДЕО
Без газ и нефт: Активисти на "Грийнпийс" с акция върху анкера "Кайрос" в Бургас
Нелепа катастрофа: Самолет блъсна Фиат Панда ВИДЕО
Голям пожар е пламнал край благоевградското село Дъбрава
Мираж в Google Maps: Как две изоставени Ferrari-та се оказаха пълна измама
Нов вид кражби: 70 коли на Volkswagen останаха без емблеми
Gemballa превърна Porsche 911 в чудовище
Жена блъсна самолет с... Fiat Panda
Силно представяне на българските таекуондисти в Сърбия
Ивайло Гоцев разкри 4 възможни съперници за Мурат Гасиев
От екипа на Усик отговориха на критиките преди битката Джошуа – Фюри
Тайсън Фюри срещу Антъни Джошуа в Ню Йорк: Ясни са датата и арената
Как децата говорят за стреса показва потенциален риск за психичното здраве
Планетарната диета влияе благоприятно върху мозъчното здраве и задържа младостта
Псилоцибинът води до ремисия при 40% от пациентите с резистентна депресия
Чаша 100% плодов сок или смути гони депресията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар