В ЛА Лейкърс научиха лоши новини, след като се оказа, че лидерът на тима Лука Дончич е с контузия и няма да играе известно време.
Словенецът вкара 92 точки общо в първите два мача от кампанията, но сега ще отсъства поне седмица заради две травми.
Той се оказа с проблем в левия показалец, както и такава в долната част на левия крак. Езерняците все пак са оптимисти, че той ще се възстанови за това време.
Лука обаче няма да играе в мачовете срещу Сакраменто, Портланд, Минесота и Мемфис, като в най-добрия случай Дончич ще се върне срещу Маями другата неделя.
Както е известно Езерняците са без ЛеБрон Джеймс до средата на ноември и сега без Дончич им предстоят сериозни трудности, като акцента в нападение най-вероятно ще падне върху Остин Рийвс.