Най-добрият български баскетболист Александър Везенков и Олимпиакос записаха 15-а поредна победа в гръцкия шампионат при мъжете. Грандът от атинското предградие Пирея надигра като гост Колосос Родос с 98:85 (27:16, 16:30, 34:17, 21:22) в мач от 16-ия кръг на местното първенство, но лидерът на тима бе изгонен.
Олимпиакос е лидер в класирането с пълен актив от 30 точки, пред Панатинайкос с 27 и мач по-малко. За Колосос Волос това е 11-а загуба от 15 мача, като тимът е на 11-о място.
Везенков записа 23:24 минути на паркета и реализира 23 точки. Той добави към статистиката си 5 борби, 2 асистенции и 2 отнети топки. Българинът обаче бе изгонен, когато се сдърпа с Андреас Петропулос. Двамата се бореха за позиция и играчът на Родос държеше българина, като накрая го бутна. Везенков се ядоса и реагира, като дори посегна с глава и блъсна опонента си, заради което бе дисквалифициран.
Тайсън Уорд бе голямата фигура за победителите с трипъл-дабъл от 18 точки, 10 борби и 10 асистенции за успеха, а за Колосос Часън Рандъл наниза 10 точки.
В следващия си мач Олимпиакос приема Барселона в баскетболната Евролига на 29 януари, а на 31-и е домакин на Перистери в гръцкото първенство.








Църковен празник на 16 юли: Почитаме свети мъченик Атеноген и неговите 10 ученици
Жега в страната, но следобед - облаци, дъжд и гръмотевици
Мъртва 22-годишна българка е открита в Турция
София си връща собствеността върху къпалнята „Мария Луиза
Пенсии, майчинство и осигуровки гледат в Бюджетната комисия
Екстрите, които струват повече от чисто ново Ferrari
Subaru изтегля 540 000 автомобила заради... сгрешен етикет
Ето го и най-новия SUV на Volkswagen
Хиперколата на BYD ще атакува 500 км/ч през ноември
Официално: Райън Гарсия срещу Конър Бен на 12 септември в Лас Вегас
Конър Макгрегър: Няма да се откажа, ще се върна
Дъстин Порие посочи най-силния съперник в кариерата си
Илия Топурия призна възхищението си от Конър Макгрегър
ЕМА одобри нов продукт за диабет тип 2 — инжекция веднъж седмично вместо всеки ден
Все повече деца търсят помощ за общуване, депресия и тревожност
Д-р Георги Георгиев: Пациентите ми обикновено съжаляват, че не са дошли по-рано
Биомаркерите – важни показатели в диагнозата и проследяването на редица заболявания
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар