Олимпиакос постигна нова победа в Евролигата, след като срази Барселона с 87:75 след мач изпълнен със страхотни обрати и драма до последно. 

Двубоят премина през сериозни амплитуди в представянето и на двата тима, но Александър Везенков бе изключително постоянен и записа дабъл-дабъл от 20 точки и 11 борби. 

Българинът наниза 12 точки още в първата четвърт, след  която тимът му дръпна с 27-13 след вихрено начало и отлична защита. 

В втория период Барса понамали пасива си, а в третия тотално преобърна нещата, като поведе с 64:59 преди последната част, като изглеждаше, че взима и емоционално предимство. 
 
Олимпиакос обаче бързо навакса, а след това затегна на свой ред защитата си и в края успя да отвори и по-голяма разлика, след силно включване от Тайрик Джоунс, завършил с 16 точки, 8 борби и КПД от 29, което доведе и до драматичния финал. 

Гръцкият тим започна да гони победа с повече от 13 точки, заради поражението именно с толкова в първия мач с Барса, което може да има значение при еднакви показатели на тимовете. 

Каталунците пропуснаха и няколко наказателни удара в края и Тайлър Дорси с невероятна тройка взриви трибуните за 87:73 при оставащи едва 0.7 секунди до сирената. 

Шави Паскуал взе таймаут, след което Ян Весели успя да се освободи, получи топката на около 3-4 метра встрани от коша и спокойно отбеляза от средна дистанция, за да смълчи трибуните и все пак да донесе нещо позитивно на Барса. 

Каталунците вече са с баланс 16-9, докато Олимпиакос е с 16-8, като има отложен двубой срещу Фенербахче. 

Други резултати: Фенербахче – Анадолу Ефес 79:62, Апоел Тел Авив – Байерн 64:79 (5-а победа за баварците в 7 мача след идването на Пешич и лидер вече е Фенербахче с баланс 17-7), Олимпия Милано – Партизан 85:79, Валенсия – Макаби 94:83.