Олимпиакос увеличи серията си от победи срещу Панатинайкос в баскетболната Евролига на 11 мача, въпреки че игра без Александър Везенков и Томас Уолкъп. 

У дома червено-белите спечелиха гръцкото дерби с 86:80, за да останат в топ 4 с баланс 19-10. За Детелините поражението ги остави 10-и с 16-14 и дори за застрашени от това да останат извън плей-ин зоната. 

„Липсваха ни важни играчи, но ние като цяло имаме много добър тим. Останахме заедно, тъй като знаехме, че това не е обикновен двубой от Евролигата, а много повече от това” заяви треньорът Йоргос Барцокас. 

8 играчи от победителите вкараха поне по 8 точки, като Франк Нтиликина и Кори Джоузеф се включиха отлично на гардовата позиция с по 10. Тайлър Дорси реализриа 13, а Никола Милутинов добави 12. 

Олимпиакос се отсъсна с 40-29 на почивката, но след силна трета четвърт, спечелена с 27-18, ПАО върна интригата. Домакините обаче реализираха във важните моменти и успяха да удържат преднината си, след като предизвикаха 17 грешки при Зелените, които бяха водени от Кендрик Кън с 20 точки.