Първата ракета на България при жените Цветана Пиронкова загуби третия си мач от Група "Средец" на турнира на шампионките, който се провежда в София.

Пловдивчанката отстъпи на рускинята Надя Петрова със 7:5, 1:6, 3:6 и по този начин финишира на второто място  групата.

На 1/2-финалите Цвети ще срещне Каролин Вожняцки, докато рускинята ще премери сили с италианката Роберта Винчи.

Цвети не показа най-добрия си тенис и в самата среща Петрова се представи доста по-добре от нея.

Първият сет започна перфектно за Пиронкова и нашата състезателка взе първия си гейм на нула, а в четвъртия стигна до пробив.

Така Цвети поведе с 3:1 над опонентката си, но Петрова върна веднага пробива, а след това спечели на нула и равенството се възстанови до 3:3.

Двете си взимаха подаванията и Цвети поведе с 6:5, но след това проби противничката си и спечели първия сет.

Вторият сет обаче започна с пробив за Петрова, а в третия гейм рускинята отново стигна до такъв и поведе с 3:0 над нашето момиче.

Петрова проби още веднъж подаването на Пиронкова и спечели частта с 6:1, като по този начин изравни резултата в сетовете.

Третият сет започна много силно за Петрова и рускинята поведе с 2:0 гейма, след като стигна до пробив във втория гейм от частта.

Нашето момиче обаче върна пробива, а след това изравни резултата на 3:3.

За съжаление на Пиронкова тя бе отново пробита за 5:3, а след това Петрова си взе подаването и спечели сета и мача.