Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна на 1/2-финалите на турнира на шампионките, който се провежда в зала "Арена Армеец" в София.
Напиши коментар
Пловдивчанката бе разбита от Каролин Вожняцки с 6:4, 6:1 и по този начин напусна турнира.
Цялостното представяне на Пиронкова в тази надпревара в никакъв случай не може да бъде определено като много добро.
В последните си три мача Цвети не показа своя си тенис и определено имаше сериозни затруднения. Тя напуска турнира с актив от 1 победа и 3 загуби.
Срещата между двете започна равностойно и не се стигаше до пробиви, но в 10-ия гейм на първия сет Вожняцки проби подаването на нашата тенисистка и стигна до успеха в първия сет с 6:4.
Втората част обаче започна ударно за Вожняцки, която спечели първо подаването си, а след това проби това на Пиронкова, за да поведе с 2:0 в резултата. Датчанката увеличи преднината си на 3:0, печелейки и следващия си сервис гейм.
Вожняцки обаче още веднъж проби подаването на Пиронкова, за да поведе с 5:0 в резултата. След това двете си взеха подаванията и в крайна сметка датчанката спечели мача.
Интересно е да се отбележи, че двубоят бе гледан от близо 8 000 души, което си е доста добро постижение за тенис мач.
Цвети Пиронкова успя да спечели общо в този турнир 110 точки, което ще и осигури 42-о място в световната ранглиста.







Лунна диета за август 2026 г.: Дати, часове и златни правила за детокс
"Левски" разби "Септември" и поведе в Първа лига
Пореден протест заради военното присъствие в "Безмер"
Още 2 линейки ще дежурят в Слънчев бряг и Златни пясъци през август
Левски победи с 3:0 Септември и е лидер в Първа лига
Прецакани ли сме? Ето 10-те най-евтини нови коли в Америка
Механици посочиха най-добрите и най-лошите дизелови двигатели
Шофьор остава без своя AMG след 221 км/ч при ограничение 70 км/ч
BYD и Renault връщат сложното задно окачване на достъпните автомобили
Александър Ракич се завърна към победите с успешен дебют в тежка категория
Робърт Валентин шокира Белград със светкавична победа над Душко Тодорович
UFC Fight Night 283: Резултати на живо от Белград
Дакота Дичева след победата: Пътят обратно до клетката не беше лесен
Компютърен тест оценява вероятността за аутизъм с 13 въпроса
Молекулярен профил показва риск от Алцхаймер години преди когнитивния спад
Метформинът потиска клетки на рядко агресивно заболяване на кръвта
Първите дни на кърменето: Защо началото невинаги е лесно?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар