Този път пловдивчанката успя да преодолее 23-ата в световната ранглиста Клара Закопалова в три сета - 3:6, 6:4, 6:2.
По този начин Цвети си осигури място на 1/4-финалите на надпреварата.
Срещата започна по ужасен начин за пловдивчанката и тя не успя да намери играта си по време на първия сет. Тя допусна два пробива в началото на срещата и позволи на своята противничка да поведе с 3:0 гейма.
След това Цвети стигна до брейкпоинт, но не успя да пробие и нейната съперничка увеличи аванса си с още гейм.
Все пак обаче Пиронкова върна един пробив и си взе две от подаванията, за да намали изоставането си на 3:4, но Закопалова довърши нашето момиче в първия сет, след като бе безгрешна до неговия край.
Вторият сет обаче започна ударно за Пиронкова и още в първия си гейм тя стигна до две точки за пробив, които обаче не успя да реализира.
След няколко дълги отигравания обаче нашето момиче все пак отново имаше шанс да пробие и този път го грабна, за да поведе с 1:0.
Цвети стигна и до нов пробив, с който поведе с 4:1 в резултата, но чехкинята изравни след три поредни гейма.
Пиронкова обаче отново проби, след което си взе подаването, за да стигне до изравняване на резултата в сетовете.
Третият сет започна отлично за чехкинята и тя поведе с 2:0 гейма след пробив, но след това нашето момиче тотално разнищи опонентката си и след шест поредни гейма стигна до победата.
На 1/4-финалите Пиронкова ще премери сили с 9-ата в схемата Мона Бартел от Германия, която защитава титлата си от миналата година.
Тя победи Шанел Шийпърс от ЮАР в предишния си двубой.