Първата ни ракета Григор Димитров обяви, че няма да вземе участие в предстоящите мачове на България срещу Латвия, от неофициалното световно първенство по тенис за мъже – купа “Дейвис”.

Както вече е известно, след като отстранихме тима на Унгария, жребият определи във втория кръг на втора Евро-африканска зона да се изправим срещу Ернест Гулбис и компания, но за съжаление ще сме без най-добре представящия се състезател.

В отворено писмо до Българската тенис федерация и до всички медии младият ни талант обяснява, че причината да не се присъедини към националния отбор са участията му на Острова, в супер турнирите “Стела Артоа” и “Уимбълдън”.


Приятели на тениса,
С това писмо искам да обявя решението си да не взема участие в предстоящия мач на България за Купа "Дейвис" на 10, 11 и 12 юли.

През този период на годината ми предстоят важни турнири, които могат да бъдат от голямо значение за моята кариера.

Аз и екипът ми имаме изцяло дългосрочен подход при взимането на решения, свързани с развитието ми. Стараем се всичко да бъде напълно професионално.

Да играя за България за Купа "Дейвис" винаги е било цел, но може би сега е по-важно от всякога да жертваме възможни краткосрочни успехи за по-големи цели. Така се надявам в бъдеще да имам още по-голям принос към отбора и Българския тенис.

Благодаря на съотборниците ми и капитана на отбора за разбирането.

Григор Димитров