Григор Димитров загуби от световния номер 7 Жил Симон с 0:2 сета (6/7, 6/7) в среща от втория кръг на силния тенис турнир “AEGON Championships” в Лондон с общ награден фонд 750 000 евро.
Българинът бе абсолютно равностоен на своя противник, но във възловите моменти от двубоя липсата на опит, рутина, а и малко късмет го лишиха от възможността да си върне за загубата през февруари от същия този французин.
В началото на срещата и двамата тенисисти заложиха на сигурността и безпроблемно печелиха собствените си сервис геймове, което доведе развръзката на първата част до тайбрек.
В него българинът пръв стигна до минипробив, но веднага след това допусна Симон да неутрализира предимството му. Последваха обаче няколко брилянтни отигравания на младия хасковлия и той стигна до два сетбола, които за съжаление не оползотвори и в последствие бе наказан – 9:7 за Симон.
Във втората част процента на вкаран първи сервис на световния номер 7 рязко падна и това позволи на Димитров да бъде по-агресивен от основната линия и след като пропусна няколко възможности за пробив в четвъртия гейм, малко по-късно Гришо вече водеше с 4/2.
Грешно съдийско отсъждане и моментна загуба на концентрация позволиха на Симон да върне допуснатия пробив, а в последвалия втори тайбрек той бе доста по-убедителен и стигна до крайния успех.







"Септември" нанесе първа загуба на ЦСКА 1948 през новия сезон
Японските храни за здраве и дълголетие
Израел заплаши „Хамас“ с нови удари в Газа заради дронове и балони
Здравето на краля на Норвегия Харалд Пети "се е влошило"
Буданов и Келог обсъдиха съвместно производство на оръжия между Украйна и САЩ
Нов модел за цената на тока: По-ниска тарифа до определено потребление
DIRAVI - забравеното инженерно чудо на Citroën
Джаз, наркотици и Ferrari: автомобилите на Майлс Дейвис
Lexus затвори глава от историята си - LC и V8 си отиват заедно
Всеки пети шофьор изключва система, която ще му спаси живота
5 неща, които трябва да знаете за Симеон Наковски преди дебюта му на SENSHI 33
БФ Таекуондо сключи партньорство с федерацията на Тибет
Валентин Борисов ще се бори в репешажите на Световното в Словакия
Иван Благоев в „Boec.bg“: Сумото в Япония е над всички останали спортове (ВИДЕО)
Български учени проучват растителна комбинация за метаболитно здраве
Ротавирус при децата – какво трябва да знаят родителите на бебета и малки деца
Безплатни прегледи при детски кардиолог в бургаската детска болница от 24 август
Безопасно ли е плуването за бременни?
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар