21-годишният Марин Чилич е първият полуфиналист в тазгодишното издание на Откритото първенство на Австралия по тенис, след като в изключително драматичен двубой успя да се наложи над Анди Родик с 3:2 сета, в отделните части 7/6, 6/3, 3/6, 2/6, 6/3.
Спектакълът на “Род Лейвър Арина” ни показа многото лица на модерния тенис, като заслугата за това бе и на двамата тенисисти, които вложиха всичко от себе си в името на победата.
В началото Анди Родик започна доста пестеливо двубоя, като се опитваше да не рискува с ударите си от основната линия и търпеливо да изчаква за евентуални грешки на своя съперник.
Това сякаш даде нужната глътка въздух на хърватина, който не разполагаше с богат опит в подобни битки и постепенно започна да диктува събитията на корта, като дори стигна до възможността да сервира за първата част, след като спечели подаването на американеца в единадесетия гейм.
Последва обаче моментален рибрейк от страна на четирикратния полуфиналист тук, което отложи развръзката на първата част за след тайбрека.
Може би противно на логиката Чилич все пак успя да поведе в резултата след 7:4, но по-притеснителното за всички почитатели на Родик бе това, че в почивката преди началото на втората част той прибягна до услугите на физиотерапевт, заради появили се болки в дясното рамо.
Видимо далеч от най-добрата си кондиция възпитаникът на Лари Стефанки набързо сдаде и втория сет като приближи своя опонент само на стъпка от мястото му във финалната четворка.
Най-интересното обаче тепърва предстоеше и то бе сътворено именно от бившия номер едно, който намери сили и воля да се върне в мача (печелейки категорично следващите два сета) и дори да влезе като фаворит в решителната пета част.
Пробив на Чилич в началото на заключителния сет преобърна отново на 180 градуса картината на централния корт в Мелъбрн парк и като че ли сломи окончателно съпротивата на Анди Родик, който повече нямаше сили за ново завръщане и след 3 часа и 50 минути борба бе принуден да капитулира.
Така Марин Чилич стана първия хърватин достигнал до полуфиналната фаза на Аустрелиън оупън, като вече очаква своя противник, който ще бъде определен от двубоя между Рафа Надал и Анди Мъри.







Родените през тези 4 месеца се хвърлят с главата напред в любовта
Дрон навлезе във въздушното пространство на Молдова и предизвика пожар
Ан Хатауей с голямо признание от Disney: Привилегията на живота ми
Най-добрите упражнения за жени над 30, 40 и 50 години
Емили Ратайковски с доза секси снимки от лятото си
Аква синьо - цветът на края на лятото
Stellantis патентова врата, която превръща хечбек или седан в пикап
Производителите прехвърлят все повече функции на абонамент
По-бърза от LaFerrari, по-лека от Porsche 911... и по-евтина от Toyota Yaris Cross
Ексцентрици посегнаха на Chiron и Mistral и взривиха представите за лукс
Маргарита Парпулова е на четвъртфинал на Европейското в Лозница
На този ден: Макгрегър побеждава Холоуей – началото на история, продължила 13 години
Дейна Уайт: Ислам Махачев може да постави рекорд, който никога няма да бъде подобрен
Защо все още няма надеждни образни маркери за психични разстройства?
Най-сладката смокиня не е най-богатата на полезни вещества
Топ 5 летни процедури с минимално възстановяване
Jideytro (зидезамтиниб) на GSK получи одобрение от FDA за ROS1-позитивен рак на белия дроб
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар