Сесил Каратанчева бе наказана от международната тенис федерация с лишаване от състезателни права за 2 години. Причината е положителна допинг проба за нандролон взета по време на откритото първенство на Франция - Ролан Гарос, през тази година.
Френският вестник екип тиражира новината още преди месец, но тогава никой от официалните лица не се изказа по случая и информацията бе сметната за поредната клюка. Оказа се обаче, че Сесил е дала положителна допинг проба след мача й с Елена Лиховцева от четвъртфиналите на Ролан Гарос, точно както твърдеше френското издание.
Каратанчева е дала положителен резултат за нандролон и на 5 юли в извънсъстезателен тест в Токио. Нашата тенисистка е дала обяснения пред тричленна комисия в Лондон на 14 и 15 декември, където са били отхвърлени обясненията и, че е имала високи нива от забраненото вещество заради бременност.
Единственото хубаво в ситуацията е, че двете проби ще се считат като едно прегрешение и затова наказанието е само 2 години. То влиза в сила от 1 януари 2006 година. Въпреки това, Сесил трябва да върне спечелините пари от наградните фондове в турнирите в които е участвала. Това са над 110 000 евро от Ролан Гарос и още около 130 000 долара от останалите турнири.
Утре Сесил заедно с баща си и нейн личен треньор Радослав Каратанчев, ще дадат извънредна пресконференция по случая в пресклуб "България".
Напиши коментар
Френският вестник екип тиражира новината още преди месец, но тогава никой от официалните лица не се изказа по случая и информацията бе сметната за поредната клюка. Оказа се обаче, че Сесил е дала положителна допинг проба след мача й с Елена Лиховцева от четвъртфиналите на Ролан Гарос, точно както твърдеше френското издание.
Каратанчева е дала положителен резултат за нандролон и на 5 юли в извънсъстезателен тест в Токио. Нашата тенисистка е дала обяснения пред тричленна комисия в Лондон на 14 и 15 декември, където са били отхвърлени обясненията и, че е имала високи нива от забраненото вещество заради бременност.
Единственото хубаво в ситуацията е, че двете проби ще се считат като едно прегрешение и затова наказанието е само 2 години. То влиза в сила от 1 януари 2006 година. Въпреки това, Сесил трябва да върне спечелините пари от наградните фондове в турнирите в които е участвала. Това са над 110 000 евро от Ролан Гарос и още около 130 000 долара от останалите турнири.
Утре Сесил заедно с баща си и нейн личен треньор Радослав Каратанчев, ще дадат извънредна пресконференция по случая в пресклуб "България".








Никола Цолов 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Фаталната катастрофа край Мездра: Шофьорът обичал високите скорости, момичето намерено върху дърво
Япония под вода: Бури носят проливни дъждове и наводнения в няколко района
Почина Юлий Славов, бивш депутат от групата на ОДС
Велев: Държавата дава заплати независимо от качеството и количеството на труда
Бившата полицайка Симона Радева вече е в Сливенския затвор
Украйна заяви, че е поразила главната петролна помпена станция на Москва
"Черна писта": Делът на ТИР-овете в общата пътна смъртност на пътя е 42%
Fiat 500 Coupe Zagato: Уникатът, който изпревари времето си
Toyota превръща „стария“ RAV4 в офроудър
Citroën превърна C3 Aircross в подводница на колела
Изненада: Ford оглави класация за качество
Рико Верховен поиска реванш с Усик: Време е за последния танц
Еди Хърн: Започва нова ера в тежка категория
Световната купа „Варна“ 2026 събира 437 млади каратеки от 25 държави на 7 юли
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар