Действащата шампионка на Australian Open Виктория Азаренка започна успешно защитата на титлата си от миналата година, побеждавайки в първи кръг шведката Йохана Ларсон със 7:6 (2), 6:2.

Двукратната победителка в Мелбърн, която е под №2 в световната ранглиста, изкова победата при температура от 40 градуса по Целзий. Срещата продължи 106 минути.

"Първите мачове винаги могат да бъдат трудни, а и времето не ти помага. Доволна съм, че спечелих първия сет, който беше много важен. Във втория сет играх по-добре", каза Азаренка след победата.

Доминика Цибулкова от Словакия победи италианката Франческа Скиавоне с 6:3, 6:4. Румънката Симона Халеп, която триумфира в София в края на 2013 година, даде само един гейм на полякинята Катаржина Питер.