17-кратният шампион в турнирите от Големия Шлем Роджър Федерер победи Жо-Вилфред Цонга с 6:3, 7:5 и 6:4 в страхотен сблъсък от 1/8-финалите на Australian Open.
Срещата започна с ранен пробив в полза на Федерер, който вкара бомбен форхенд точно на линията и поведе с 2:0 гейма. След това двамата тенисисти взимаха подаванията си и така Маестрото спечели първия сет с 6:3.
Във втория сет борбата бе изключително оспорвана и равностойна. Цонга на няколко пъти се измъкна от трудни ситуации благодарение на силния си начален удар, но при 5:5 бе пробит.
Швейцарецът направи къса топка с помощта на мрежата, получавайки скрит сетпойнт. Французинът се огъна психически, намери мрежата и даде възможност на своя противник да сервира за сета. 17-кратният победител в турнирите от Големия шлем грабна своя шанс и приключи частта в своя полза.
При 1:1 в третия сет Цонга допусна три поредни непредизвикани грешки и бе пробит, ставайки свидетел на невероятния минаващ удар на своя противник от бекхенд. Паметен ще остане седмият гейм, в който Цонга изоставаше с 2:4 гейма и 0-40 точки при свой сервис.
Той изля бурно гнева си с викове и пращайки топка към трибуните. Очевидно предупреждението от съдията подейства мотивиращо на французина, който направи феноменално завръщане в гейма и не допусна нов пробив, реализирайки няколко шеметни уинъра.
Яхнал вълната на емоциите, Жо-Вилфред стигна до точка за пробив в следващия гейм - неговата първа възможност в цялата среща! Въртеливият сервис на швейцареца обаче принуди неговия опонент да запрати топката в мрежата. Малко след това Роджър удържа подаването си.
Гейм на нула за Цонга съхрани интригата в срещата и при 5:4 в своя полза Федерер сервираше за мача. Маестрото стигна до три мачбола и реализира втория от тях. За място на полуфиналите швейцарецът ще спори с Анди Мъри.







Моторист дрифтирал на една гума с 1,08 промила при акция на полицията в София
Една от най-известните картини в света: "Момичето с перлената обица" е в Япония
Законно парти в парковете на София: Заявление 7 дни по-рано и тишина след обяд
МВР разби схема за изнудване: Фалшиви кредитори и юристи плашели жертвите с оръжия
Русия е отворена за нови предложения за прекратяване на войната в Украйна, но при условие
Огнян Мирчев е с 3 победи на SENSHI, септември се изправя срещу гръка Янис
Звънят ви от номера на близък или банка: нова измама набира скорост
23-годишна катастрофира с 2,12 промила край Гълъбово
Разцепена на две Tesla Model X е изложена на търг
Китайското AUDI вече се продава в Европа
Италиански град забрани велосипедите
Mercedes-Benz се връща на пазара на таксита в Германия
Али Насир си пожела финал с Едуард Алексанян на SENSHI 33
Огнян Мирчев преди SENSHI 33: „Бърз съм и имам усет за дистанция“
Може ли Руфи да се противопастави на борбата на Царукян? Бразилецът обещава отговор на UFC 331
Бо Никал иска първо битка с Хамзат Чимаев в UFC
Безопасно ли е плуването за бременни?
Нова животоспасяваща апаратура за най-малките пациенти получи МБАЛ Добрич
Витамин C в грижата за кожата - защо заслужава място в ежедневната рутина?
АПАЗ се обяви против практиката пациенти да осигуряват кръв, за да бъдат оперирани
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар