Бившият номер 1 в света Роджър Федерер успя да се класира за 1/8-финалите на силния турнир от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс, САЩ.
Маестрото надви трудно руснака Дмитрий Турсунов след два тайбрека - 7:6(7), 7:6(2), като в пореден мач не загуби сет.
Швейцарецът определено срещна доста сериозни трудности срещу руския противник и не игра на добре познатото си ниво, което демонстрира в последно време.
Maчът стартира прекрасно за ветерана, който в първия сет поведе с ранен пробив и при 5:4 стигна до момент в който сервираше за сета, но неговият опонент върна пробива, като дори руснакът имаше сетбол в тайбрека, но го пропиля.
Във втория сет Турсунов пък стигна до ранен пробив, но швейцарецът го върна и в крайна сметка отново се стигна до тайбрек в който този път Маестрото бе почти безкомпромисен.
Следващият противник на швейцарския тенисист ще се определи от сблъсъка между германеца Томи Хаас и японеца Кеи Нишикори.
Междувременно пък Анди Мъри едва се измъкна срещу 20-годишния чешки талант Иржи Весели.
Британецът стигна до успеха след 6:7(2), 6:4, 6:4 в изключително труден за него мач.
В първия сет Мъри имаше аванс от пробив и 3:0 гейма и по нищо не изглеждаше, че ще има затруднения да го спечели, но двата пробива бяха върнати, а в тайбрека чешкият талант разби британеца.
Във втория сет Весели имаше аванс от пробив и 4:3, а освен това водеше с 40:15 при своето подаване, но допусна елементарни грешки и не само, че пробивът бе върнат, а до края на сета Мъри стигна до още един такъв, за да изравни сетовете.
Третата част започна с три пробива един след друг, като в крайна сметка Весели си взе подаването и поведе с пробив аванс и 3:1 гейма, но Мъри успя да върне пробива и да изравни до 4:4, след което стигна до нов такъв, за да спечели мача.
Следващият противник на шотландеца ще бъде канадеца Милош Раонич, който се справи с Алехандро Фая.







Немо връща трофея от Евровизия 2024 г. заради участието на Израел
Забраниха хиджаб и бурка за момичета под 14 години в Австрия
Оставката изненада Радев и ПП-ДБ, негласуващите ще излязат до урните
Оставката на кабинета "Желязков": Кой ще носи отговорност оттук нататък
Нинова с прогноза: БСП и ИТН няма да влязат повече в парламента
Белобрадова: Борисов отдавна виждаше накъде отиват нещата
Фон дер Лайен е начело на класация на "Форбс" за най-влиятелните жени в света
Еврогрупата одобри присъединяването на България към ЕСМ
Войната срещу автомобила: 20 непознати факта
Volkswagen Group се отърва от легендарно дизайнерско студио
Пет култови кросоувъра от началото на века, които си заслужават
Самолет кацна върху автомобил на магистрала
Манел Капе иска титулна битка с „шедьовър“ на UFC on ESPN 73
UFC on ESPN 73 – смяна на боец в последия момент
Сенсей Петко Чирпанлиев е треньор на година: Който учи киокушин, трябва и да преподава киокушин
Брандън Ройвал иска да се „поразходи“ с Манел Капе и да се върне в битките за титлата
Как стресът влияе на качеството на съня и как да го намалим преди лягане?
Функцията на сълзите и различават ли се те при тъга и щастие
На какво се дължат нарушенията в пубертета?
Луличка – източник на алкалоиди, използва се като жлъчегонно и стомашни неразположения
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар