Французинът Жо-Вилфред Цонга успя да надделее над Роджър Федерер на финала в силния турнир от сериите ATP 1000 в Торонто "Роджърс Къп" след 7:5, 7:6(3) и така не само, че спечели трофея, но и се завърна в топ 10.
По пътя към мечтаната титла набиращият в последно време скорост тенисист прегази имена като Новак Джокович, Анди Мъри и нашето момче Григор Димитров срещу когото се изправи на 1/2-финалите.
Първият сет бе решен в самия край. Цонга имаше аванс от 6:5 в своя полза, а на сервис на Федерер швейцарецът рискува с бекхенд по правата, който излезе в аут и така противникът му достигна до сетбол.
С рисков удар от форхенд Федерер отново сгреши, като прати топката в аут, и така неговият опонент поведе със сет аванс.
Вторият сет завърши без пробиви, макар че Цонга имаше 4 възможности да пробие в седмия гейм и един мачбол при сервис на противника в десетия гейм, но пропиля всичко.
В тайбрекa все пак Цонга дръпна с минипробив за 4:3 точки, след което си взе двете точки на свой сервис и така достигна до три мачбола, като с втори минипробив в края на тайбрека реализира още първия и така спечели частта.
Със спечеления трофей Жо-Вилфред се завръща в топ 10, като ще заеме 10-ото място, което до момента бе заемано от контузения Хуан Мартин Дел Потро.
Това е и първият трофей в Торонто на тенисист извън топ 10 от цели десет години насам. Титлата е 11-а в кариерата на Жо-Вилфред, както и първа за тази година.







Дания е изправена пред големи външни заплахи
Банско открива зимния сезон с богата програма на 13 декември
Три кучета нападнаха и нахапаха възрастна жена в Александрово
КНСБ подкрепя исканията за по-високи заплати на медицинските специалисти
Д-р Росица Кръстева, д.м.: Скринингът е доказано ефективен, успява да установи рак в ранен стадий
Шофьор удари велосипедист на пешеходна пътека в Пловдив
Къде в София няма да има вода на 11 декември?
BYD произведе 113 GWh батерии и обяви война на дефектите
Mercedes прелетя над кръгово, след като шофьорът припадна
Те инвестираха милиони в електромобили. Сега са заплашени от фалит
Защо Формула 1 се отказа от предното разположение на двигателя
14 българи влизат в сблъсък за медали на Европейското първенство в Германия
Треньорът на Джина Карано: „Огънят отново гори в нея – тренира като луда“
UFC ще проведе 43 събития през 2026 г.
Сенсей Петко Чирпанлиев: „Най-важното, на което уча младите е да бъдат хора“
Пробив в лечението на рака на панкреаса – как действа CAR-NKT клетъчната терапия?
Как студеният въздух влияе на лигавицата на носа и синусите?
Доброкачествена простатна хиперплазия – проблемите с уринирането са характерен симптом
Защо тялото ни търси тишината?
Коментари
Напиши коментар12:39 | 11 авг 2014 г.
10:37 | 11 авг 2014 г.
10:12 | 11 авг 2014 г.
Напиши коментар