Григор Димитров постигна втората си победа на US Open в своята кариера, при това при тазгодишното му участие на турнира.
Хасковлията премина в третия кръг на надпреварата, след като постигна лесна победа над израелеца Дуди Села, 83-и в световната ранглиста, с 6:1, 6:2, 6:2.
Димитров заработи 90 точки от световната ранглиста и 105,090 щатски долара с днешния си успех, а за място на 1/8-финалите ще срещне победителя от сблъсъка между белгиеца Давид Гофен и португалеца Жоао Соуса. Двамата със Соуса се срещнаха през миналогодишното издание на турнира, но португалецът елиминира нашето момче.
Преди тазгодишното си участие на турнира българинът нямаше успех на US Open, но има сериозни шансове да стигне далече в надпреварата, с оглед на представянето си.
Първият сет премина перфектно за нашето момче, тъй като Гришата достигна до аванс от два пробива и 4:0 гейма.
Българинът надигра своя опонент на мрежата във втория гейм, докато в четвъртия гейм израелецът се довърши след двойна грешка, след като преди това спаси цели три точки за пробив.
До края двамата си взеха подаванията и така първият сет отиде в полза на Гришата.
Вторият сет започна с пробив за нашето момче. Българинът спечели впечатляваща размяна на удари при мрежата и бе бурно аплодиран от публиката.
Села обаче изненадващо веднага върна пробива, но Гришата отново стигна до такъв и аванс от 2:1 гейма, след като спечели впечатляващо разиграване.
Димитров стигна и до втори пробив аванс за 5:2, след като неговият противник изкара топката в аут при една ситуация, а след това нашето момче си взе своето подаване и така увеличи аванса си на два сета.
Третият сет започна с пробив за българина, след като нашето момче надигра опонента си при разиграване и така реализира първата точка за пробив в сета.
Хасковлията го затвърди без проблеми, а освен това достигна и до втори пробив за 4:1 гейма, като за пореден път се възползва от неубедителното сервиране на израелеца.
До края двамата си взеха по едно подаване и Григор в крайна сметка стигна до успеха.








Скърцане и почукване под капака: Какво се опитва да ни каже колата?
Рецепта за бърза баница с майонеза
Стресът вреди на мозъка: Симптомите, които не бива да пренебрегваме
18-годишен загина при тежка катастрофа край Павел баня
България дължи по договора с "Боташ" 360 млн. долара
Китайските зодии, които влизат в могъщата си ера
Джулия Робъртс и Дани Модър са все така неразделни след 24 години брак
Левски стартира в Шампионската лига с равенство срещу Борац
Стандартно BMW M2 победи екстремното M2 CS на „Нюрбургринг“
Руснаци направиха алтернатор, задвижван от изгорели газове
Как работи хиперболичното въздушно окачване
Черната кола харчи повече – ето защо
Християн Господинов донесе титла за България на Световната купа „Варна“
Класиците не стигнаха до битка за медалите и във втория ден на Европейското по борба
Разкриха истинската причина за спора около Фюри – Джошуа
Масвидал: Борбата няма да спаси Макгрегър в реванша срещу Холоуей
Бившият здравен министър Стойчо Кацаров е новият представител на пациентите в Надзорния съвет на НЗОК
Министър Ивкова започва проверки на обектите за модернизация на спешната помощ
Шизофренията и биполярното разстройство споделят 70% от генетичните си корени
Стимулирането на блуждаещия нерв подобрява тежката депресия със 70%
Коментари
Напиши коментар08:48 | 9 сеп 2014 г.
01:42 | 30 авг 2014 г.
00:18 | 30 авг 2014 г.
00:13 | 30 авг 2014 г.
23:57 | 29 авг 2014 г.
Напиши коментар