Рускинята Мария Шарапова и Петра Квитова (Чехия) се класираха за финала на турнира по тенис на твърди кортове в китайската столица Пекин с награден фонд 5,43 милиона долара.
Поставената под номер 4 Шарапова победи деветата поставена Ана Иванович (Сърбия) с 6:0, 6:4 за 89 минути, информира БТА.
За рускинята това е девета победа в 13 срещи срещу Иванович. Шарапова нямаше никакви проблеми в първия сет. Във втория тя изоставаше с 3:4, но взе следващите три поредни гейма и затвори мача.
Рускинята наниза 9 аса и направи пет пробива. Шампионката от "Уимбълдън" и трета в схемата Квитова достигна до финала в китайската столица след успех над бившата шампионка от Откритото първенство на САЩ Саманта Стоусър (Австралия) с 6:3, 5:7, 6:2 за 2:21 часа.
Срещата беше прекратена за кратко след първия сет заради дъжд, но след това беше спуснат подвижния покрив над корта. В решителната трета част Квитова направи пробив в петия и седмия гейм и за пръв път в кариерата си достигна до финал в Пекин.







Шофьори изненадаха полицаи: Все по-рядко отказват тестове за алкохол и дрога
Катастрофа с Пътна помощ затруднява движението на Околовръстното в София
Протестите започнаха: Студенти скандират "Оставка!" в центъра София
Дъщерята на Мачадо прие Нобеловата награда за мир от нейно име
Тихо и слънчево време ни очаква в четвъртък, сутринта на места ще има мъгли
И студенти от НАТФИЗ излязоха на протест
С кой ще се конкурира новата суперкола на Toyota
Основните прилики между класическото Renault 5 и новото ЕV
Блокче глина може да направи чудеса при почистване на автомобила
Citroen направи щур ван със спалня и киносалон
Каролайн Дюбоа подписа с MVP и се завръща на ринга на 19 декември
UFC on ESPN 73 подсилва бойната карта с Кинг Грийн срещу Ланс Гибсън-младши
Кубрат Пулев: Мурат Гасиев е голям шампион, но в петък ще покажа, че аз съм по-добър
Дейна Уайт категоричен: Няма да видим Ронда Раузи срещу Кейти Тейлър
Спорно предложение: Центърът за контрол на заболяванията в САЩ препоръчва преразглеждане на първата доза хепатит B при новородени
Селективен мутизъм: Как да се справим с мълчанието на детето
Основният рисков фактор за подагра всъщност е генетичен
Отбиване на бебето
Коментари
Напиши коментар18:19 | 12 окт 2014 г.
Напиши коментар