Григор Димитров призна, че е спечелил трудно с 7:6 (2), 3:6, 7:6 (4) в мача срещу австралиеца Ник Кириос от втория кръг на турнира по тенис в Индиън Уелс.
"Условията бяха тежки и беше трудно, защото Кириос сервираше за мача. Трябваше да се задържа в двубоя. Знаех, че ще даде всичко от себе си, за да спечели, след като поведох след първата част".
"В края показах хладнокръвие и се възползвах по-добре от грешките му", заяви Григор Димитров след победата си над Ник Кириос".
В третия сет Кириос се контузи при едно от разиграванията и това помогна на българина да се поздрави с краен успех в двубоя, завършил драматично след тайбрек.
"Бях концентриран върху разиграването. Неговият удар попадна на линията и това ме изненада. Не видях, че Кириос е паднал, но такива неща се случват в спорта".
"Нивото ми беше добро и в крайна сметка всичко се разви добре. Победата е важна, но продължавам в търсене на още успехи".
"Трябва да бъда по-търпелив и да мисля за челната десетка в световната ранглиста, както и за бъдещи големи победи на най-големите турнири", каза още Григор Димитров.