Серина Уилямс успя да спечели срещу румънката Симона Халеп след 6:2, 4:6, 7:5 и по този начин се класира за финала на силния турнир в Маями.

Това е неин десети финал във въпросния турнир, като в спор за защита на трофея си тя ще спори срещу испанката Карла Суарес Наваро, която надделя с 6:3, 6:3 над германката Андреа Петкович.

Победата бе пета за Серина от общо шест мача срещу румънката.

Първият сет премина много лесно за американката и тя стигна до успеха в него след два пробива - в четвъртия и осмия гейм, а освен това не даде нито точка за пробив на нейната противничка.

Вторият сет обаче бе доста по-равностоен. Халеп проби американката за 5:4, а след това с лекота си взе подаването и така прати мача в трети сет.

Третият сет започна силно за Уилямс и тя стигна до аванс от 3:0 гейма след ранен пробив във втория гейм, но Халеп го върна в деветия и след това изравни геймовете на 5:5.

Уилямс обаче стигна до нов пробив и си взе подаването, като по този начин спечели и самия мач.