Защитаващата титлата си от последните три години Мария Шарапова (Русия) отпадна във втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Щутгарт с награден фонд 731 хиляди долара.

Поставената под номер 1 Шарапова претърпя поражение от представителката на домакините Ангелик Кербер с 6:2, 5:7, 1:6 след 2:27 часа игра.

Заради ранната загуба рускинята ще бъде изместена от второто място в световната ранглиста в понеделник от Симона Халеп (Румъния), която вече се класира за четвъртфиналите в надпреварата.

Германката започна двубоя с пробив, но Шарапова веднага го върна, а след 2:2 спечели четири поредни гейма, за да триумфира в първия сет. Във втората част рускинята беше на гейм от победата при 5:4, но Кербер осъществи обрат.

След размяна на ранни пробиви в третия сет Кербер взе инициативата и със пет поредни гейма сложи край на серията от 13 последователни успеха на съперничката си в надпреварата. Шарапова допусна цели 40 непредизвикани грешки, два пъти повече от германката.

"Тя игра много добре и успя да върне доста топки. Естествено е да съм разочарована, но най-важното е, че отново съм здрава", коментира рускинята която пропусна полуфиналите за "Фед Къп" през миналата седмица заради травма на крака.

Кербер ще срещне поставената под номер 6 Екатерина Макарова (Русия) на четвъртфиналите.