Мария Шарапова триумфира на турнира в Рим, след като на финала надви испанката Карла Суарес Наваро след 4:6, 7:5, 6:1.

По този начин приятелката на Григор Димитров завоюва 35-ата си WTA титла в своята кариера.

Маша имаше обаче сериозни трудности, докато стигне до крайния успех.

Първият сет бе решен след един единствен пробив в петия гейм в полза на испанката и така поведе със сет аванс в резултата.

Във втория сет Шарапова проби за 3:1 гейма, но след това Суарес Наваро върна моментално пробива.

Рускинята достигна и до пробив аванс за 5:3, а след това отново си загуби подаването, като испанката стигна дори до изравняване на геймовете за 5:5.

Шарапова обаче си взе гейма за 6:5, а след това с пробив на нула затвори сета и прати мача в трети сет.

В него Суарес Наваро поведе с пробив още в първия гейм, но след това Шарапова се развихри и след шест поредни гейма, три от които след пробив, спечели мача.

С победата си Маша се завръща утре на втората позиция в световната ранглиста за сметка на Симона Халеп.