Роджър Федерер стартира с победа тазгодишния "Ролан Гарос", след като в мач от 1-ия кръг на надпреварата успя да се справи с колумбиеца Алехандро Фая след 6:3, 6:3, 6:4.
Маестрото не показа най-доброто от себе си, но въпреки това не допусна да загуби сет от своя противник и постигна "чиста" победа, като следващият му противник ще се определи от мача между Матиас Бахингер и Марсел Гранойерс.
Именитият швейцарец започна бавно мача и дори в третия гейм бе принуден да отразява точка за пробив.
Ключовият момент в първия сет дойде в осмия гейм, когато Маестрото достигна до пробив, като се възползва от третата си възможност при сервис гейма на своя противник. След това на свой сервис Федерер затвори частта.
Вторият сет бе доста по-добър за швейцареца, който проби опонента си в третия гейм като реализира шестия си шанс за пробив при подаването на противника му, а освен това стигна и до още един пробив при 5:3 в своя полза.
Третият сет бе най-равностоен и Фая се държеше на прилично ниво до последно, когато обаче при 4:5 бе пробит ключово и така загуби срещата.
Стан Вавринка от своя страна постигна лесна победа с 6:3, 6:2, 6:3 над турчина Марсел Илхан, като реализира един пробив в първия сет и по два във втория и третия.
Във втория кръг той ще срещне победителя от мача между Душан Лайович и Максимо Гонзалес.







Традиции за днешния празник за здраве и да "не се заплете" животът ни
Днес ще е облачно, през целия ден дъжд
Ливърпул удари Реал в Шампионска лига, Куртоа спаси разгрома
Как да живеем по-добре според аюрведа
Преместване на град в Арктика: Защо жителите на Кируна се чувстват изоставени в студа?
Cadillac сложи космическа цена на своя флагман
Японци развенчаха мита за LED фаровете
Eто го новото Renault Twingo
5 проблема, които нискокачественото гориво причинява
Мераб Двалишвили: „Никога не бих предизвикал Волкановски — твърде много го уважавам“
Националите на лагер в Гърция преди Европейското първенство в Будапеща
Девин Хейни: „Кроуфорд вече е постигнал всичко, време е да се оттегли“
Валтър Уокър: „Не съм готов за топ 10 на тежка категория в UFC — имам още много да уча“
Нов нехормонален медикамент при менопауза одобри FDA
Памуклийка – древна билка от помощ при съвременни заболявания
Захарен диабет тип I при деца - хранене и инсулинолечение
В УМБАЛ „Света Марина“ – Варна спасиха петдневно бебе с рядка вродена аномалия
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар