Втората ракета на българския тенис Сесил Каратанчева се класира за втория кръг на "Ролан Гарос", след като постигна меко казано изненадваща победа над сръбкинята и 25-а в света Йелена Янкович след 6:3, 6:4.
Бившата номер 1 в световната ранглиста, която заемаше тази позиция през 2008 година, преклони глава пред нашето момиче, което записа 4-а поредна победа в турнира като броим и трите и мача от квалификациите.
Преди мача сръбкинята бе обявена за абсолютна фаворитка, макар да не се намира в много добра форма напоследък.
С победата си нашето момиче си осигури 110 точки за световната ранглиста и така ще си върне мястото в челната стотица. В спор за място в третия кръг тя ще срещне Ирина Фалкони или Манон Арканьоли.
Това иначе бе втората среща между нашето момиче и сръбкинята, след като те се срещнаха преди 10 години на турнира в Москва, когато Каратанчева надви сръбкинята след 6:2, 6:1.
Първият сет започна перфектно за Каратанчева и тя проби още във втория гейм. След грешка от форхенд сръбкинята бе изправена пред угрозата да бъде пробита и на практика сама се проби след едно нескопосано воле.
Пробивът бе върнат обаче веднага, а резултатът намален на 1:2 в полза на нашето момиче. След много хубав удар от форхенд сръбкинята реализира втората точка за пробив в гейма, след като преди това бе повела с 0:40 при сервис на Сесил.
На корта пробивите продължиха да се множат и нашето момиче отново поведе с пробив аванс и стигна до аванс от 3:1 при геймовете.
Каратанчева достигна до 0:40 при сервис на Янкович и успя да се възползва от втория си шанс, след като нейната противничка направи груба грешка.
След това обаче не успя да си задържи подаването и бе пробита на нула, но не се отказа да търси нов пробив аванс и го направи за 5:3. Янкович направи серия от непредизвикани грешки и бе пробита на нула, а след това Каратанчева си взе подаването и така спечели сета.
Вторият сет започна ударно за нашето момиче, което поведе набързо с 4:0 след два пробива и две спечелени подавания.
Първият пробив във втория сет падна още в първия гейм. Сесил стигна до два шанса да пробие и се възползва от втория след неточност на Янкович при едно разиграване.
В третия гейм от сета падна и вторият пробив, като след серия от непредизвикани грешки на сръбкинята българката проби на нула.
Янкович все пак се добра до един гейм за 1:4, но бе безпомощна срещу мощните удари на българката, която си взе важното подаване за 5:1 и се доближи на косъм от успеха.
При 5:1 в своя полза Сесил даде всичко от себе си да стигне до пробив и да затвори максимално бързо мача, но замисълът и не се получи и в крайна сметка Янкович си взе подаването, а нашето момиче стигна и до мачбол, който не реализира.
Сръбската тенисистка обаче се поактивизира и успя да върне един от пробивите и намали изоставането си на 3:5, а Сесил не успя да и се противопостави във въпросния гейм, макар да спаси цели 5 шанса за пробив.
Серията на Янкович стигна три поредни гейма и тя намали изоставането си на 4:5, а след това нашето момиче имаше много големи колебания в сервис гейма си.
Тя достигна до мачбол, но след това и се наложи да спасява точка за пробив, която все пак успя да спаси след топка в мрежата на сръбкинята. При втория си мачбол нашето момиче успя да се възползва и да го спечели. Янкович прати топката в мрежата при опит за смач и така отпадна.











Възрастта за пенсиониране в Гърция няма да се променя до 2030 година
Триумф в Австрия! Никола Цолов спечели Гран при след впечатляваща стратегия
Близки и ръководството на "Славия" изпратиха загиналия на "Тракия" Мишо и баща му
Борисов: България беше отличник в Европа, а днес е в наказателна процедура
Никола Цолов отново с триумф във Формула 2
Борисов обяви: ГЕРБ гради алтернативно правителство за деня, в който ще управляваме
Цените на част от храните продължават да спадат
Морален казус: Таксиметров шофьор засне младо момиче в София, пусна я в интернет
Механичните скорости се оказват полезни за шофьора
Mercedes поиска от служителите си повече работа за... без пари
Toyota Classic - най-рядката кола на марката с дизайн от 30-те
Рафаел Физиев предизвика Чарлс Оливейра
Резултати от UFC Fight Night 280
Анджело Мирно преди SENSHI Grand Prix: Само смъртта може да ме спре по пътя към титлата
Джарон Енис покори втора дивизия с нокаут над Зандер Заяс
Не взимайте решения в жегата, ще сгрешите!
Младите ги е страх да пораснат, все повече
Знаете ли това за човешкия мозък?
Рубеола – ваксинацията остава най-добрата защита
Коментари
Напиши коментар23:28 | 26 май 2015 г.
23:13 | 26 май 2015 г.
21:49 | 26 май 2015 г.
21:26 | 26 май 2015 г.
21:05 | 26 май 2015 г.
20:49 | 26 май 2015 г.
19:28 | 26 май 2015 г.
19:27 | 26 май 2015 г.
19:26 | 26 май 2015 г.
19:26 | 26 май 2015 г.
Напиши коментар