Бившата шампионка Ана Иванович се класира за полуфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис. Поставената под номер 7 Иванович се наложи 19-ата в схемата Елина Свитолина от Украйна с 6:3, 6:2 за 75 минути. Сръбкинята пласира 37 печеливши удара срещу само 8 на съперничката си.
Иванович взе четири от първите пет гейма по пътя си към успеха в първия сет. Във втората част тя отново реализира ранен пробив, а след 3:2 спечели три поредни гейма, за да триумфира.
Така сръбкинята достигна до полуфиналите на "Ролан Гарос" за първи път след 2008 година, когато спечели титлата.
20-годишната Свитолина стана първата украинка в историята, която достигна до четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция, но не успя да се противопостави на по-опитната си противничка.
За място на финала Иванович ще играе срещу победителката от срещата между Луцие Шафаржова (Чехия) и Гарбина Мугуруса (Испания).









Ще има ли дисциплинарни наказания срещу Сарафов и Русинова?
Тръмп със среднощна тирада: Публикува 50 пъти за три часа
Кои държави се класираха след първия полуфинал на Евровизия? СНИМКИ
Макрон разкърши снага в Кения ВИДЕО
Войната, нафтата, бензин... как се формира крайната цена на храните в магазина?
Край на ерата Saab: последните произведени автомобили се продават
Европа вече е инвестирала 200 милиарда евро в електромобили
Четири стъпки за проверка на климатика преди лятото
Как Nissan Qashqai направи революция с видимостта
Забит Магомедшарипов обвини UFC за ранното си отказване
Пет българки стартират на европейското първенство за кадетки в Самоков
Ерика Карабелева стана европейска вицешампионка по таекуондо
UFC Fight Night 276: Арнолд Алън и Мелкизаел Коста оглавяват бойната карта в Лас Вегас
Имунотромбоза – как имунната защита води до запушване на микросъдовете?
HIIT тренировки – кога са подходящи и кога не
Кога бременността може да е извънматочна?
Безплатни прегледи във ВМА по повод Световния ден за борба с хипертонията
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар