Защитаващата титлата си Ана Иванович (Сърбия) отпадна на четвъртфиналите на турнира "Пан Пасифик" в японската столица Токио с награден фонд 1 милион долара.

Поставената под номер 2 Иванович загуби от Доминика Цибулкова (Словакия) с 6:7(5), 3:6 за 110 минути.

Първият сет беше равностоен и се реши с тайбрек, но във втория словачката доминираше срещу бившата номер 1 в света. Цибулкова поведе с два пробива с 5:2 и до края на мача нямаше проблеми.

В спор за място на финала Цибулкова ще играе срещу шампионката от 2011 година Агниешка Радванска (Полша).

Номер 7 Радванска надделя над четвъртата поставена Каролина Плишкова от Чехия със 7:5, 6:2 за 88 минути.

Шампионката за 2010 година Каролине Возняцки (Дания) също продължава напред в турнира.

Датчанката, която е водачка в схемата, победи Ангелик Кербер (Германия) с 6:2, 2:6, 6:3 за 2:13 часа.

На полуфиналите Возняцки ще играе срещу номер 8 Белинда Бенчич (Швейцария), която отстрани третата поставена Гарбине Мугуруса Бланко (Испания) със 7:6(1), 6:1 за 1:43 час.