Лидерът в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Мастърс" в Маями с награден фонд седем милиона долара. Номер 1 в основната схема надигра с 6:3, 6:4 срещу номер 14 Доминик Тийм (Австрия).

Това е победа номер 25 за сръбския тенисист през сезона, докато младата надежда Тийм е с 24 успеха за 2016 година.

Сърбинът направи девет двойни грешки, но спаси 14 от общо 15 точки за пробив в полза на 22-годишния Тийм в двубоя, продължил под два часа.

22-годишният Доминик Тийм не успя да се класира за втори пореден четвъртфинал в Маями, след като загуби в мач на твърди за десети път срещу съперник от топ 10 на световната ранглиста.
Новак Джокович има 27 победи от последните си 28 двубоя на турнира в щата Флорида от 2011 година насам.

Финалистът в Маями от 2010 година Томаш Бердих е следващият съперник на петкратния шампион Джокович. Чехът, поставен под номер 7, победи трудно номер 10 в схемата Ришар Гаске с 6:4, 3:6, 7:5.
Двубоят продължи близо два часа и половина, а 30-годишният Бердих достигна до четвъртфиналите в Маями за седми път в общо 12 участия.

Чешкият тенисист изоставаше с 2:4 в първата част, но спечели следващите четири гейма и поведе в резултата. Французинът постигна ранен пробив във втората част и успя да навакса изоставането, но Бердих спечели подаването на Гаске в 11-ия гейм на третата част и след това сервира за спечелване на срещата.

Поставеният под номер 15 белгиец Давид Гофен надигра със 7:5, 6:3 аржентинеца Орасио Себайос. На четвъртфиналите Гофен ще срещне 18-ия поставен французин Жил Симон, отстранил сънародника си Лука Пуи след успех с 6:0, 6:1 за само 58 минути на корта.

В друга среща от четвъртия кръг номер 12 в схемата Милош Раонич (Канада) победи с 6:0, 6:3 Дамир Джумхур от Босна и Херцеговина.

Ник Кириос е първият австралиец, достигнал до четвъртфиналите в Маями след Лейтън Хюит през 2002 година. Номер 24 в схемата Кириос спечели със 7:6 (3), 6:3 срещу руснака Андрей Кузнецов за 83 минути, записвайки 11 аса и 24 печеливши удара.