Националката на България за "Фед Къп" Изабелла Шиникова се класира за четвъртфиналите на силния турнир по тенис на твърди кортове на ITF в Истанбул (Турция) с награден фонд 50 хиляди долара.

Шиникова победи грузинката София Шапатава с 2:6, 6:3, 6:3 за 1:42 час.

Шапатава, която е 244-а в световната ранглиста, даде само два гейма на българката в първия сет.

24-годишната софиянка доминираше в следващите две части. Във втория сет Шиникова поведе с 5:1, след което изравни резултата.

В решителната трета част българката отстъпваше с 0:2, но спечели шест от следващите седем гейма и затвори мача.

С успеха Шиникова си осигури 1267 долара и 15 точки за световната ранглиста, в която от тази седмица заема рекордното в кариерата си 227-о място.

За място на полуфиналите тя ще играе срещу квалификантката Виктория Каменская от Русия.