Сесил Каратанчева успя да спечели българския сблъсък в Щутарт, Германия, срещу Александрина Найденова с 6:3, 6:2.

Двете се изправиха в първия кръг на квалификациите, на турнира, на червени кортове.

Русата фурия започна силно мач и след два пробива в първия сет поведе с 4:0 при геймовете, но Александрина и отговори с три поредни гейма преди отново Каратанчева да се развихри и да стигне до нов пробив.

Във втората част Найденова бе равностойна за много кратко в самото начало. След 1:1 последваха четири поредни гейма за Сесил.

При 5:1 тя пропусна три мачбола, но в следващия гейм сложи точка на спора след само 58 минути игра. Във втория квалификационен кръг Сесил ще се изправи срещу представителка на домакините - Лаура Зигемунд.

За да се добере до основната схема, Сесил ще трябва да запише общо 3 победи в пресявките.