Шампионът от миналогодишното издание на "Ролан Гарос" Стан Вавринка започна с много измъчена победа защитата на титлата си в турнира.

Швейцарецът надви с 4:6, 6:1, 3:6, 6:3, 6:4 чеха Лукаш Росол в мач от първия кръг на надпреварата.

В следващия кръг Вавринка ще спори срещу японеца Таро Даниел, който се справи със словака Мартин Клижан след отказване на последния.

Първият сет на мача между Стан и 59-ия в света Росол иначе бе решен от пробив в петия гейм, а във втората част швейцарецът се разигра и след пробиви в четвъртия и шестия гейм изравни сетовете.

В третия сет Росол проби рано - във втория гейм, а до края на частта неговият противник на успя да върне пробива и се наложи да обръща мача в пет сета.

В сет номер 4 Вавринка изпусна цели четири шанса да пробие във втория гейм, а в петия спаси два шанса за пробив. Той нанесе тежък удар върху чеха с пробив в осмия гейм и така прати мача в пети сет.

В петата част Стан проби в третия гейм, а до края двамата си взимаха подаванията.

Осмият поставен в основната схема Милош Раонич също премина първия кръг на турнира, след като се разправи с Янко Типсаревич след 6:3, 6:2, 7:5(5). Той ще срещне в следващия кръг Адриан Манарино.