Световната номер 1 в женския тенис Серина Уилямс се класира за 1/8-финалите на "Ролан Гарос", след като се разправи с представителката на домакините Кристина Младенович с 6:4, 7:6(10).

Това бе 11-ото класиране на американката за тази фаза от общо 15 участия в турнира.

Срещата между двете продължи 2 часа и 10 минути. Интересно е да се отбележи, че тя бе прекъсната точно преди началото на тайбрека във втория сет заради дъжд.

Макар преди мача американката да бе сочена като почти 100%-ов победител, нейната противничка и се противопостави доста сериозно.

Първият сет бе взе с мъка от Серина след пробив в десетия гейм, а във втория сет нямаше нито един пробив, което е доста изненадващо за мач от женския тенис, и се стигна до тайбрек.

В тайбрека Младенович поведе с 3:0 точки, а след това задържа аванса си до 5:2. В крайна сметка тя пропиля един сетбол, докато американката изтърва цели 4 мачбола, докато стигне до успеха.

Винъс Уилямс също се класира за 1/8-финалите на турнира, след като надделя над друга французойка - Ализе Корне, след 7:6(5), 1:6, 6:0.

Така на практика френското участие на "Ролан Гарос" при жените приключи.