19-годишният хърватин Борна Чорич засрами един от най-добрите играчи в тура Рафаел Надал в мач от 1/8-финалите в подгряващия за Ю Ес Оупън турнир в Синсинати от сериите АТП 1000.

Младокът отвя Матадора след 6-1, 6-3 и по този начин демонстрира, че се намира в много добра форма, в последно време. С победата си хърватинът се класира за 1/4-финалите на надпреварата. Испанският тенисист имаше проблеми с рамото и глезена, но въпреки това излезе на корта и изигра мача. Това обаче в никакъв случай не може да омаловажи успеха на неговия съперник и срама, който бра испанеца на корта, след като взе смелото решение да играе въпреки проблемите си.

В първия сет Рафа бе пробит на три пъти - в третия, петия и седмия гейм.

Втората част започна катастрофално за Матадора, след като неговият противник взе четири поредни гейма за 4-0 след пробиви във втория и четвъртия гейм.

Рафа обаче успя да се пробуди едва, когато бе почти загубил и логично не му се получи номера.

Той върна един пробив в петия гейм, а след това в деветия пропиля шанс да върне и втория пробив.

В крайна сметка Борна взе мача и е на 1/4-финал, където ще срещне своя сънародник Марин Чилич.