Най-добрият ни тенисист Григор Димитров се класира за 1/4-финалите на турнира в Бризбън след категорична победа с 6:2, 6:4 над французина Никола Маю. Мачът продължи малко повече от час.

Гаджето на певицата Никол Шерцингер изигра солиден първи сет, в който не остави шансове на противника си. Нашето момче беше безмилостен при подаванията си и загуби само две точки при свой начален удар.

Димитров трябваше да се потруди повече във втория сет, но класата му си каза думата. Григор стигна до пробив в седмия гейм, който се оказа достатъчен за победата.

След този успех хасковлията намира място сред най-добрите осем в Бризбън за четвърти път. През последните две години той неизменно отпадаше от Роджър Федерер, който този сезон предпочете да играе за "Хопман Къп". Следващият опонент на Димитров ще е Доминик Тийм.