Белгиецът Давид Гофен се класира за полуфиналите на турнира по тенис от сериите АТП 250 в София с награден фонд 540310 евро.

Поставеният под номер 2 Дарси отрази всичките пет възможности за пробив при победата над сънародника си Стийв Дарси с 6:1, 6:3 за 73 минути в зала "Арена Армеец".

11-ият в световната ранглиста спечели първите четири гейма по пътя си към успеха в първия сет, а във втората част Дарси беше равностоен до 3:3, след което Гофен направи нова серия от три поредни гейма, за да триумфира.

За място на финала 26-годишният белгиец ще срещне защитаващия титлата си и четвърти в схемата Роберто Баутиста Агут (Испания), който по-рано днес елиминира петия поставен Жил Мюлер (Люксембург) със 7:5, 7:6(5).

"Играх много добре днес. Жил също се представи доста добре, затрудни ме със силен сервис. Във втория сет не успях да използвам шансовете си, наистина беше равностоен мач. Но се получи добра победа за мен. Чувствам се добре тук, в условията на този турнир", коментира Баутиста Агут след мача.