Денис Истомин победи Аляж Бедене (Великобритания) и във втория кръг очаква победителя от мача Григор Димитров - Миша Зверев на тенис турнира в Ротердам с награден фонд 1,85 милиона евро.

Представителят на Узбекистан се наложи с 6:3, 7:6(3) над Бедене на старта в Ротердам.

Истомин загуби от Димитров на осминафиналите на Откритото първенство на Австралия миналия месец и сега узбекът може да получи шанс за реванш, ако, разбира се, преди това българинът преодолее съпротивата на Зверев.

Галерия

Двубоят на петия в схемата Григор Димитров срещу Миша Зверев е утре.

В друга среща от първия кръг четвъртият поставен Томаш Бердих от Чехия се наложи над румънеца Мариуш Копил със 7:6(3), 6:4.

Бердих срещна неочаквана съпротива и трябваше да се труди 90 минути на корта, за да стигне до успеха срещу румънския квалификант.