Българката Сесил Каратанчева приключи участието си на турнира по тенис на червени кортове в Индиън Харбър Бийч (САЩ) с награден фонд 80 хиляди долара, след като беше сразена от американката Кристи Ан с 3:6, 0:6.

Кристи Ан, 179-а в класацията на WТА, нямаше никакви проблеми в мача и още в самото начало стартира мощно с пробиви в подаванията на българката в първия и втория гейм.

Тържеството на пробивите продължи и по-нататък, като Каратанчева намали за 1:3, но веднага след това отново загуби подаването си. След нов пробив в 8-ия гейм Каратанчева съкрати пасива до 3:5, но нов пробив осигури аванс на Кристи Ан.

Във втората част българката не успя да спечели гейм, а при втория си мачбол представителката на домакините си гарантира участие на четвъртфинал.

В предишния етап софиянката стартира с успех над четвъртата в схемата и бивша номер 39 в света Марина Еракович (Нова Зеландия) с 6:4, 4:6, 6:2 след 2,11 часа игра.