Григор Димитров постигна победа в първия кръг на откритото първенство по тенис на Великобритания. Българинът се наложи срещу аржентинеца Диего Шварцман с 7:6(4), 6:2, 6:2 за 1:50 часа.

Българинът вече си осигури 57 хиляди лири и 45 точки за световната ранглиста. Във втория кръг той ще се изправи срещу Маркос Багдатис от Кипър.

Гришо започна силно срещата и поведе с 3:0 гейма. Шварцман върна брейка при 3:1 за Димитров, а след това стигна и до 3:3. При резултат 5:5 хасковлията загуби своето подаване на 30, но успя веднага да върне пробива и се стигна до тайбрек.

Аржентинецът показа колебание в решителния момент и Гришо взе първия сет със 7:4 в тайбрека. Във втория сет Димитров стигна до брейк още в първия гейм. До края той бе повече от категоричен и стигна до 6:2, като реализира още един пробив в седмия гейм.

Почти по идентичен начин се разви и третия сет. Още в първото подаване на аржентинеца се стигна до пробив, който ле затвърден в петия гейм и Гришо стигна до ново 6:2 и победа в мача.