Роджър Федерер спечели със 7:6(0), 6:3, 6:2 срещу сърбина Душан Лайович в мач от втория кръг на турнира по тенис Уимбълдън. Следващият съперник на швейцареца, поставен под номер 3 в мъжката схема, е германецът Миша Зверев, който по-рано днес се наложи с 6:1, 6:2, 2:6, 3:6, 6:4 над Михаил Кукушкин от Казахстан.

Федерер, който преследва осма титла на Уимбълдън, загуби още първото си подаване в мача, но по-късно успя да върне пробива и спечели тайбрека без загубени разигравания. След това швейцарецът побърза да затвори мача под смрачаващото се небе в Лондон и го направи. Той проби рано във втория сет и го спечели с 6:3, а в третия спечели подаването на Лайович в първия и петия гейм за 6:2. Срещата приключи след час и 32 минути игра.

"В началото бях изнервен и дълго време не успях да вляза в ритъм. Успях все пак да върна пробива и да спечеля първия сет, но беше много трудно. Нещата обаче се оправиха след това", каза Федерер.