Миналогодишният финалист Роберто Баутиста Агут (Испания) отпадна в първия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай с награден фонд 5.925 милиона долара.

Поставеният под номер 9 Баутиста Агут загуби от южнокорееца Хьон Чун с 4:6, 3:6 за 94 минути.

21-годишният Чун проби за 3:2 и запази аванса си до края на първия сет.

Във втората част азиатецът имаше затруднения само в четвъртия гейм, в който отрази три брейкбола на съперника, а в последствие спечели четири поредни гейма, за да триумфира.

Във втория кръг Чун, който участва в първи турнир след Откритото първенство на САЩ в началото на септември, ще срещне Ришар Гаске (Франция), който елиминира холандеца Робин Хаазе с 6:7(11), 7:5, 6:2, след като изоставаше със сет и 2:4 гейма във втория.

Финалистът от 2013 година Хуан Мартин Дел Потро (Аржентина) се поизмъчи срещу квалификанта Николоз Басилашвили (Грузия), но стигна до успеха с 6:2, 3:6, 6:4 след два часа игра.

Номер 16 в схемата Дел Потро спаси четири брейкбола при 4:4 в решаващия трети сет, а след това стигна до пробив, с което си осигури победата.

Следващият съперник на аржентинеца ще бъде Андрей Рубльов от Русия, който спечели срещу Дамир Джумхур (Босна и Херцеговина) с 6:1, 3:6, 6:1.

В битката на ветераните 36-годишният испанец Фелисиано Лопес надделя над 38-годишния хърватин Иво Карлович със 7:6(1), 7:6(6).

Лопес намали пасива си на 4:6 победи срещу Карлович, като традицията беше продължена във всеки един мач между тях да има поне един тейбрек.

Двама не допуснаха пробив, като хърватинът пласира 23 аса, а испанецът завърши с 11.