Шампионката от 2014 година Каролин Вожняцки (Дания) отпадна на четвъртфиналите на турнира на червени кортове Garanti Koza в Истанбул (Турция) с награден фонд 250 хиляди долара, който се играе на комплекс "Koza Park".

Поставената под номер 1 Вожняцки се отказа заради контузия преди началото на третия сет Полин Парментие (Франция) при резултат 6:4, 3:6 след 1:34 часа игра.

Датчанката е трета бивша номер 1, която преждевременно напуска корта тази седмица. Вчера на турнира в Щутгарт Анжелик Кербер се отказа в началото на втория сет от двубоя си срещу Анет Контавейт, когато губеше с 0:6, 0:2. Гарбине Мугуруса също приключи своя мач преждевременно, като реши, че не може да продължи, след като загуби първия сет от Анастасия Павлюченкова.

На четвъртфиналите отпадна и втората поставена Светлана Кузнецова (Русия), която загуби от Полона Херцог (Словения) с 1:6, 6:1, 5:7 за 2:19 часа. Двете тенисистки допуснаха по 21 непредизвикани грешки, но Херцог наниза 31 печеливши удара, а Кузнецова само 8.

Рускинята е бивша номер 2 в света, победителка в Откритото първенство на САЩ през 2004 година и "Ролан Гарос" през 2009 година. Херцог ще играе на полуфиналите утре срещу Мария Сакари (Гърция), която елиминира квалификантката Аранча Рус (Холандия) с 6:3, 7:6(6) за 1:40 час.