Анди Мъри преодоля третия кръг на турнира по тенис във Вашингтон с награден фонд от 1.89 милиона долара. Британецът победи трудно в три сета с 6:7 (4), 6:3, 7:6 (4) Мариус Копил в двубой, който продължи малко повече от три часа.

Първата част премина без пробиви, а в тайбрека румънецът поведе в резултата след първата си възможност. Опитният Мъри, който има три спечелени титли от турнирите от "Големия шлем", изравни резултата във втория сет, след като на два пъти спечели подаването на своя противник.

В третата част двата съперници на корта размениха по един пробив, а бившият лидер в световната ранглиста Мъри спечели двубоя от втория си мачбол.  Следващият съперник на шотландеца във Вашингтон е австралиецът Алекс де Минор.

Защитаващият титлата си от миналия сезон и номер едно в схемата Александър Зверев (Германия) отстрани своя брат Миша Зверев след победа с 6:3, 7:5. Намиращият се на трето място в световната ранглиста Александър проби поставения под номер 15 Миша на три пъти и се класира за четвъртфиналите, където ще се изправи срещу седмия поставен Кей Нишикори. Японецът победи с 7:6 (1), 6:3 канадеца Денис Шаповалов.

Номер три в основната схема Давид Гофен от Белгия също продължава напред във Вашингтон след победа с 6:0, 6:3 срещу американеца Франсес Тиафо, номер 13 в схемата.