Българката Сесил Каратанчева отпадна в първия кръг на силния турнир по тенис на твърда настилка "Роджърс Къп" в Монреал (Канада) с награден фонд 2.82 милиона долара.

Каратанчева, която преодоля квалификациите на надпреварата след две победи, загуби от бившата номер 1 в света Мария Шарапова (Русия) с 1:6, 2:6 за 80 минути.

Двубоят започна миналата нощ, но беше прекратен при резултат 4:1 и 40-40 за рускинята заради буря и силен дъжд.

При подновяването на играта Шарапова спечели шест поредни гейма, за да вземе първия сет и да поведе с 4:0 във втория. След това Каратанчева спечели подаването си, но до края Шарапова нямаше проблеми и лесно затвори мача. Рускинята вече има пет победи в пет мача срещу българката.