Французинът Люка Пуй достигна за първи път в кариерата си до четвъртфиналите на Откритото първенство на Австралия по тенис. 24-годишният Пуй победи номер 11-ия поставен Борна Чорич (Хърватия) с 6:7(4), 6:4, 7:5, 7:6(2) за 3:15 часа.

Французинът загуби първия сет след тайбрек, но направи по един пробив в следващите две части и стигна до обрат. В четвъртия сет Пуй поведе с 3:1, но Чорич изравни след пробив 4:4. В тайбрека французинът доминираше и след 7:2 точки затвори мача.

На четвъртфиналите Пуй ще играе срещу 16-ия поставен Милош Раонич (Канада), който елиминира номер 4 Зверев (Германия) с 6:1, 6:1, 7:6(5).

"Той играе много добре. Гледах срещата му със Зверев, показа невероятен тенис. Ще бъде трудно, но ще бъда готов и ще се опитам да се класира за първия си полуфинал", заяви френският тенисист.

Пуй няма победа в три мача срещу Раонич. Треньор на французина е легендата Амели Моресмо, която е шампионка от Откритото първенство на Австралия през 2006 година.