Рафаел Надал започна с победа над Юичи Сугита тазгодишното си участие на "Уимбълдън". Матадора загуби още първото си подаване в мача от първия кръг на надпреварата, но бързо коригира грешката и в крайна сметка победи с 6:3, 6:1, 6:3 на Корт 1.

След като Роджър Федерер се затрудни в началото на първия си мач по-рано през деня, същото направи и Надал. Още в първото разиграване той се подхлъзна и разтегна сухожилие, което се отрази в четири поредни точки за Сугита и японецът поведе с 2:0.

Надал обаче спечели три поредни гейма и пое контрол над мача, за да завърши първия сет при резултат 6:3. От този момент насетне испанецът доминираше тотално и затвори втория сет за 36 минути, а третият завърши отново при резултат 6:3.

Джон Милман пък надви Юго Делиен с 6:2, 6:3, 6:4 по същото време, а Михаил Кукушкин победи Пабло Андухар с 6:3, 6:2, 6:4.