Рафаел Надал набързо се разправи с Данийл Медведев и го отнесе с 6-3 и 6-0 на финала на „Роджърс Къп“ в Монреал.

Испанецът бе повече от категоричен по пътя към 5-ата си титла от турнира и общо 35-а от сериите „Мастърс 1000“. След него с 33 е Новак Джокович, а Роджър Федерер е с 28.

Мачът продължи само час и 10 минути, а руснакът изобщо не успя да се противопостави на съперника си, макар че обеща доста здрава битка в първия си мач срещу Рафа.

Той стигна до точка за пробив още в първия гейм, в който имаше разигравания от 24 и 32 удара, но Надал я отрази и след това не погледна назад, като спечели 11 от 13 точки на мрежата.

„Това бе най-добрият ми двубой за седмицата“ обяви Рафа, който спечели и 5-те си финала в Монреал и за първи път защити своя титла на твърди кортове. Той ще прибере над 1 милион долара от наградния фонд.

Победителят спечели 82% от точките при точен първи сервис, 62% при втори и реализира 4 пробива от 8 възможности, като не остави шансове на Медведев,  който все пак може да е доволен от първото си достигане до подобен финал.