Бившият №1 в световния тенис Анди Мъри загуби първия си мач на сингъл след като през януари претърпя операция за смяна на тазобедрена става и бе обявил, че прекратява кариерата си.
В Синсинати шотландецът отстъпи пред Ришар Гаске с 4-6 и 4-6, което до голяма степен бе очаквано.
Преди този турнир Мъри записа няколко участия на двойки и дори спечери турнира в Куинс заедно с Фелисиано Лопес. Първоначално той не смяташе да играе на сингъл, но след като обяви, че се чувства добре, промени намеренията си.
Срещу Гаске обаче, движението на Мъри по корта не бе особено чисто, а освен това предпочиташе да играе с много топспин. Това даде контрола на съперника му и опитният французин стигна до четвъртата си победа от 12 мача срещу 32-годишния си опонент.
Мъри имаше своите шансове и стигна до един пробив като пропусна още 4 възможности да вземе подаването на съперника си, който обаче от своя страна го проби на 3 пъти и това се оказа решаващо.








Скандалът за Бюджет 2026: От обвинения за рекордни харчове до сравнения с Бърни Мадоф (ВИДЕО)
Калин Стоянов: Страната тъне в кризи, Демерджиев да излезе от TikTok
Държавата липсва в битката с катастрофите: Единствено брои загиналите и ранените
15 км опашка се изви на Кримския мост, хората се евакуират ВИДЕО
Икономист: Бюджетът е в червено, след като дефицитът е двойно над установения
Haval показа новия си флагман
Имате черна кола? Ще страдате през следващите дни
Тези коли имат най-големите шансове за огромен пробег
Малко промени, но на място - тестваме обновения Opel Astra
Конър Макгрегър: Загубих себе си, но вече съм различен човек
Симеон Щерев призова да спрат спекулациите около смъртта на Жанет Немет
Шон Стрикланд планира първа защита на титлата през декември
Как да се грижим за кожата през лятото в 3 стъпки
На сънищата ли се дължи умората след събуждане?
Ентезит – кога болката в петата не е само от натоварване?
Нова терапия дава надежда за възстановяване след тежки гръбначни травми
Коментари
Напиши коментарНапиши коментар