Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърди кортове в китайския град Чънду с награден фонд 1.01 милиона долара. Поставеният под номер четири в схемата българин се наложи трудно над британеца Даниел Евънс със 7:5, 7:5 след 99 минути на корта.

Хасковлията проби началния удар на своя противник в 12-ия гейм на първия сет, за да повече в резултата след 7:5.

Във втория гейм на втората част Димитров отново спечели подаването на Евънс и сервира за спечелване на двубоя при 5:3 в своя полза, но допусна пробив. Стигна се до изравняване 5:5, а българският тенисист спечели подаването си за 6:5, след което направи решителен пробив за крайното 7:5 при втория си мачбол.

Григор Димитров постигна втората си победа в общо три срещи на ниво АТП с Даниел Евънс. На четвъртфиналите в Чънду намиращият се на 26-то място в световната ранглиста Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от двубоя между Александър Бублик (Казахстан) и Джордън Томпсън (Австралия).