Трикратният шампион и бивш номер 1 в света Анди Мъри (Великобритания) отпадна във втория кръг на турнира "Мастърс" по тенис в Шанхай с награден фонд 7,47 милиона долара.

Мъри загуби от поставения под номер 10 Фабио Фонини (Италия) с 6:7(4), 6:2, 6:7(2) след повече от три часа игра.

Шотландецът пропиля аванс от 4:2 гейма в първия сет, който загуби с тайбрек, но във втория направи серия от пет поредни гейма, за да игравни.

В третата част той на два пъти сервираше за победата при 5:4 и при 6:5, на така и не успя да стигне до мачбол. Последва нов тайбрек, в който Фонини дръпна с 6:1 точки и това се оказа решаващо.

Третият в схемата Даниил Медведев (Русия) нямаше съществени затруднения и се класира за третия кръг.

Вицешампионът от Откритото първенство на САЩ отнесе квалификанта Камерън Нори (Великобритания) с 6:3, 6:1 само за 54 минути.