Новак Джокович се класира на четвъртфиналите на турнира по тенис за мъже в Шанхай след победа със 7:5, 6:3 срещу американеца Джон Иснър. Следващият съперник на четирикратния шампион, който преследва 34-а титла на ниво "Мастърс", ще бъде излъчен от двубоя между гръка Стефанос Циципас и поляка Хуберт Хуркач.

Джокович показа превъзходна форма в срещата с американския майстор на сервиса и спечели мача в рамките на 74 минути. Сърбинът изчака търпеливо шанса си за пробив и стигна до такъв в 12-ия гейм на първия сет за крайното 7:5, а във втория започна с успех на собствен сервис и брейк за 2:0. Иснър така и не отговори и Джокович завърши мача с гейм на нула, печелейки 14-ия си пореден сет на турнира от сериите "Мастърс" в Шанхай.

Италианецът Фабио Фонини победи с 6:3, 7:5 руснака Карен Хачанов, за да срещне неговия сънародник Данил Медведев в следващия кръг. Той отстрани канадеца Вашек Поспишил със 7:6(7), 7:5. Швейцарецът Роджър Федерер играе по-късно днес срещу белгиеца Давид Гофен.